Nejsem rasista, ale...

18. 09. 2014 14:06:03
Co je zajímavého na této větě? Co tato věta vypovídá o situaci ve společnosti? A co vypovídá o "strážcích tolerance" a politické korektnosti?
 Zdroj: everydaysociologyblog.com

Když lidé chtějí vyjádřit svůj názor na určité společenské problémy, tak pro jistotu z důvodu politické korektnosti přidávají i tuto větu. Dnešní situace bohužel dospěla do bodu, kdy je to se svobodou slova nevalné. Není vhodné mluvit o jistých menšinách, o jistém náboženství, o některých problémech. Resp. mluvit se o tom smí, ale jenom kladně. Kdo si dovolí úpřimně vyjádřit názor a nedejbože kritizovat, tak to má docela nahnuté. V podstatě se vytváří takový "sluníčkový svět", kde se před problémy strká hlava do písku a kdo o na tyto problémy upozorňuje, tak je dehonestován (tady už to sluníčko nějak nesvítí).

Když někdo vysloví větu ,,Nejsem rasista, ale...", tak "strážci tolerance" mají okamžitě jasno: ,,Je to jednoznačný rasista! Sice říká, že rasista není, ale my víme, že určitě lže." Ano, ano, "strážci tolerance" znají člověka líp, než zná on sám sebe. A nepomůže vám ani ohánění se kamarády černochy, Vietnamci, Uzbekistánci... Ani kdybyste zulíbali všechny Korány, mávali duhovou vlajkou, nastěhovali si k sobě Afričana, nic vám už nepomůže. Některá dogmata se přece nemůžou zpochybňovat a o některých věcech se nemluví. O tom přece mluví jenom podvratné živly a extremisté! Stačí chvilka nepozornosti "strážců tolerance" a proměníte se v krvelačnou bestii.

Po této větě "strážci tolerance" automaticky vypínají a neposlouchají už žádné argumenty. Oni jen ukážou prstem a vinen jste vy. Vy se musíte obhajovat. Dokonce zapíráte? To je bráno jako jednoznačné přiznání. Jak krásná metoda umlčování. Tak jednoduchá, bez nutnosti argumentace. Začínám chápat, na jakém principu fungovaly kdysi politické procesy...

"Strážci tolerance" si připadají jako lepší lidé. Jenže právě tito "lepší lidé" vyvolávají ve společnosti strach, autocenzuru a omezování svobody slova. Možná jste slyšeli o případu z Rotherhamu, kdy gang mužů pákistánského původu zneužíval k prostituci 1400 dívek. A co na to úřady? Policisté i úřady o tom věděli, ale nedělali nic! Dokonce některé důkazy "ztratili". Proč? Příčinou – ne sice jedinou, ale nepřehlédnutelnou a dobře zdokumentovanou příčinou tohoto totálního a systematického selhání ochránců zákona byl strach z obvinění z rasismu. Až tak daleko došla politická korektnost. Můžeme poděkovat těmto "strážcům tolerance", kteří neváhají i oprávněnou kritiku nálepkovat jako xenofobní a rasistickou.

A ve výsledku tak tolerují zlo obludných rozměrů...


Autor: Lea Vojtekova | čtvrtek 18.9.2014 14:06 | karma článku: 42.49 | přečteno: 5042x

Další články blogera

Lea Vojtekova

Ježíš jako násilník? Co tak Mohamed jako pedofil?

Zřejmě jste zaregistrovali divadelní hru, ve které ,,Ježíš" znásilňuje ,,muslimku". Kromě toho si v této hře jistá herečka vytahuje českou vlajku z jistého tělesného otvoru. Komu se to nelíbí, tak je prý fašista...

28.5.2018 v 15:55 | Karma článku: 48.00 | Přečteno: 7663 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Libor Čermák

Přívrženci politické korektnosti by si neměli jen pro sebe přivlastňovat významná výročí!

Jestli mne něco dost zneklidňuje, tak to, když vidím, jak ti, co by rádi jiným lidem nasazovali za jejich názory náhubky a ti, co štvou proti prezidentovi a vládě, jak si chtějí pro sebe uzurpovat významná výročí.

24.8.2019 v 10:47 | Karma článku: 34.02 | Přečteno: 591 |

David Repecký

A teď Vám budu lhát o trestu smrti!

Již delší dobu zkouším zjistit, zda někdo ví, proč docházelo postupně ke zrušení trestu smrti v Evropě někdy od konce 19. století, tedy například kolem roku 1880.

23.8.2019 v 22:14 | Karma článku: 22.34 | Přečteno: 2161 | Diskuse

Miroslav Gruner

Znamená snad "Jmenuje na návrh" totéž co "Jmenuje navrženého"?! Pochybení diskuse o ústavě

S trochou jízlivosti by se dalo napsat, že MZ po sedmdesátce prozřel když se přidržuje stejného výkladu ústavy jako Václav Havel, proti němuž v této věci kdysi brojil. Avšak - on je to dost možná výklad spíše správný než že nikoli

23.8.2019 v 20:21 | Karma článku: 36.36 | Přečteno: 2807 | Diskuse

Jan Ziegler

Koněva nečistit, Rusové sami tolerují ničení hrobů legionářů

Upřímně řečeno, nevidím důvod, proč by měl mít masový vrah maršál Koněv v Praze sochu. Protesty Rusů jsou pokrytecké a není třeba je brát vážně. Oni sami nepečují o české památníky ve své zemi.

23.8.2019 v 18:07 | Karma článku: 40.17 | Přečteno: 2804 | Diskuse

Miroslav Václavek

Odstraňme sochy sovětských maršálů, nezaslouží si naši úctu

Tak nám zase polili Koněva paní Müllerová, aneb tato slova jako vystřižená ze Švejka skvěle ilustrují existenci jednoho monstra v Praze, vyvedeného v obvyklé póze, tedy v kabátě až na zem, což mne vede k zamyšlení

23.8.2019 v 11:30 | Karma článku: 32.68 | Přečteno: 1746 | Diskuse
Počet článků 128 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 9709

Mým největším koníčkem je čtení knih a k mým nejoblíbenějším autorům patří George Orwell, Stefan Zweig, Jaroslav Havlíček, Stephen King, Agatha Christie, Simona Monyová, Alfred Hitchcock nebo Henry Slesar. ,,To, co vidíš, nemusí být nutně to, co se děje" ,,Jednej tak, abys byl šťastný, ne aby ses šťastným jen zdál."

Email: stoparka@email.cz

Najdete na iDNES.cz