Paradoxy uprchlické krize

10. 07. 2015 18:26:00
Nedodržujete smlouvy? Chováte se nezodpovědně? To nevadí, v EU žádný problém. Naopak ten, kdo se sám chová zodpovědně, bude označen za xenofoba, případně rasistu. Vítejte v Absurdistánu!

Krachující Řecko se umístilo na 26. místě (na světě) ve výdajích na zbrojení (% HDP). V EU jednoznačně vede. Velice by mě zajímalo, k čemu Řekové dávají tolik peněz do armády, když si neumí ohlídat hranice? Kromě toho dostávají ještě speciální podporu z EU právě na ochranu hranic. Řecko v podstatě porušuje Schengenskou smlouvu, jelikož nedokáže nebo nechce chránit vnější hranice.

Tato smlouva vnějších hranic mluví o tom, že všechny osoby překračující hranice podléhají minimální kontrole. Státní příslušníci třetích zemí jsou na hranicích členských států podrobeni důkladné kontrole, která ověřuje splnění všech podmínek pro vstup do Schengenského prostoru. Což se ovšem neděje.

Když měla Slovenská republika vstoupit do EU, tak různé komise z Bruselu jezdily kontrolovat, zda Slováci hranice EU dostatečně zabezpečili proti nelegálnímu vstupu Ukrajinců na území EU. Kontroly byly přísné, a kdyby Slovensko neplnilo kritéria, nebylo by přijato. Takže Slováci všechna kritéria splnili a stálo je to nemalé peníze. K čemu to ale všechno je, když pobřeží Středozemního moře je takhle volně dostupné pro všechny?

Proč byly na Slovensko kladeny tak vysoké požadavky, když je to vlastně zbytečné? A tady se nabízí zamyšlení, že buď na Řecko a Itálii takové požadavky nikdy kladeny nebyly, tudíž je politici EU vědomě přijali do Schengenského prostoru, i když věděli, že tím vlastně bude porušena Schengenská smlouva o ochraně vnějších hranic. Nebo Řecko a Itálie kdysi své hranice chránit dokázaly, teď to ale z nějakého záhadného důvodu nedělají...


Když se ale ozvou státy, které řeknou, že uprchlíky přijímat nechtějí, případně, že si chtějí vybírat, aby chránily jak své hranice, tak obyvatelstvo, okamžitě jsou dehonestovány nálepkou xenofobů. Jenže právě ochrana hranic, právě výběr toho, koho k sobě pustíme, je jednou ze základních funkcí státu. Bez toho stát můžeme rozpustit. Je to i znakem inteligence. Protože bez inteligence nedokážeme rozpoznat nebezpečí ani dosáhnout prospěchu.

Takže pak slyšíme o tom, jak máme být solidární. To je podobné, jako kdyby vašeho souseda, který si nezamyká dům, opakovaně vykrádali zloději. A on, místo toho, aby si pořídil kvalitní zámek a začal svůj dům chránit, řekne, že i vy musíte svůj dům nechat odemčený. To není solidarita, ale zvrácenost.

A na závěr jeden paradox pachatelů dobra, kteří si nedokáží uvědomit důsledky svých činů. Myslí si, že konají dobro, ale výsledek je nakonec opačný:


Na jednom ostrově obsluhoval maják velmi hodný a ústupný chlapík. S každým chtěl vycházet dobře a neuměl říci NE. Jednou za čas dostával z královských zásob láhev vzácného oleje, aby měl čím plnit strážní lampu.

Byl velmi hodný. Jednou dal trochu oleje staré vdově, aby mohla svému muži zapálit světýlko na hrobě, podruhé sousedovi, aby mohl naolejovat své stroje, protože by jinak přišel o výdělek, potřetí mladé matce, aby mohla natřít bolístku své malinké holčičce, která se popálila...

Byl velmi hodný, všichni mu děkovali a říkali, že má srdce ze zlata.
V noci přišla strašná bouře. Strážce majáku spěchal, aby rozsvítil strážnou lampu. Ale oleje bylo sotva na dně a lampa zhasla. Loď se stovkami lidí na palubě narazila do skal a všichni do jednoho utonuli v moři.

Nikde v celém širém světě nebyl tak hodný strážce majáku...Zdroj: http://www.celysvet.cz/poradi-statu-vydaje-na-obranu

Autor: Lea Vojtekova | pátek 10.7.2015 18:26 | karma článku: 47.56 | přečteno: 13275x

Další články blogera

Lea Vojtekova

Ježíš jako násilník? Co tak Mohamed jako pedofil?

Zřejmě jste zaregistrovali divadelní hru, ve které ,,Ježíš" znásilňuje ,,muslimku". Kromě toho si v této hře jistá herečka vytahuje českou vlajku z jistého tělesného otvoru. Komu se to nelíbí, tak je prý fašista...

28.5.2018 v 15:55 | Karma článku: 48.00 | Přečteno: 7663 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Libor Čermák

Přívrženci politické korektnosti by si neměli jen pro sebe přivlastňovat významná výročí!

Jestli mne něco dost zneklidňuje, tak to, když vidím, jak ti, co by rádi jiným lidem nasazovali za jejich názory náhubky a ti, co štvou proti prezidentovi a vládě, jak si chtějí pro sebe uzurpovat významná výročí.

24.8.2019 v 10:47 | Karma článku: 34.24 | Přečteno: 600 |

David Repecký

A teď Vám budu lhát o trestu smrti!

Již delší dobu zkouším zjistit, zda někdo ví, proč docházelo postupně ke zrušení trestu smrti v Evropě někdy od konce 19. století, tedy například kolem roku 1880.

23.8.2019 v 22:14 | Karma článku: 22.34 | Přečteno: 2191 | Diskuse

Miroslav Gruner

Znamená snad "Jmenuje na návrh" totéž co "Jmenuje navrženého"?! Pochybení diskuse o ústavě

S trochou jízlivosti by se dalo napsat, že MZ po sedmdesátce prozřel když se přidržuje stejného výkladu ústavy jako Václav Havel, proti němuž v této věci kdysi brojil. Avšak - on je to dost možná výklad spíše správný než že nikoli

23.8.2019 v 20:21 | Karma článku: 36.48 | Přečteno: 2862 | Diskuse

Jan Ziegler

Koněva nečistit, Rusové sami tolerují ničení hrobů legionářů

Upřímně řečeno, nevidím důvod, proč by měl mít masový vrah maršál Koněv v Praze sochu. Protesty Rusů jsou pokrytecké a není třeba je brát vážně. Oni sami nepečují o české památníky ve své zemi.

23.8.2019 v 18:07 | Karma článku: 40.36 | Přečteno: 2853 | Diskuse

Miroslav Václavek

Odstraňme sochy sovětských maršálů, nezaslouží si naši úctu

Tak nám zase polili Koněva paní Müllerová, aneb tato slova jako vystřižená ze Švejka skvěle ilustrují existenci jednoho monstra v Praze, vyvedeného v obvyklé póze, tedy v kabátě až na zem, což mne vede k zamyšlení

23.8.2019 v 11:30 | Karma článku: 32.68 | Přečteno: 1749 | Diskuse
Počet článků 128 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 9709

Mým největším koníčkem je čtení knih a k mým nejoblíbenějším autorům patří George Orwell, Stefan Zweig, Jaroslav Havlíček, Stephen King, Agatha Christie, Simona Monyová, Alfred Hitchcock nebo Henry Slesar. ,,To, co vidíš, nemusí být nutně to, co se děje" ,,Jednej tak, abys byl šťastný, ne aby ses šťastným jen zdál."

Email: stoparka@email.cz

Najdete na iDNES.cz