Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Imigrace aneb proč selhává výstavba novodobé Babylonské věže

2. 09. 2015 19:06:00
Ať se sociální inženýři snaží, jak chtějí, lidskou přirozenost jednoduše nepředělají. Tentokrát spočívá jejich experiment v tzv. globální humanizaci, tedy aby lidé určitého státu pociťovali stejné city ke všem lidem na světě.
Jenže ono se to neděje a dít nebude. Cituji z jedné diskuse: ,,Jsem ochotna obětovat se pro své dítě, manžela, matku, pro své přátele, v širším měřítku možná, za určitých okolností, i pro přežití svého města, státu nebo své civilizace. Ale fakt se nehodlám obětovat pro lidi, kteří mnou, mou rodinou, mou civilizací v lepším případě pohrdají, v tom horším ji chtějí zničit. To mě fakt ani nenapadne."

A o tom to je. Je jasné, že pro většinu lidí je tím nejbližším a nejdůležitějším aspektem života rodina. Jestliže je rodina v pořádku (nejsou tam žádné hlubší patologické prvky), pak rodina představuje stabilitu a jistotu, rodina vytváří hodnoty, udržuje život a další generace, rodina vytváří zodpovědný postoj k životu, dá se říct, že rodina je takovým majákem v rozbouřeném moři života.

Potom následují přátelé a sousedé. Jestliže dochází k pozitivní interakci, pak máme přátele a sousedy, na kterých nám záleží (a jim záleží na nás). Určitě vás bude více zajímat, když někdo vykrade vašeho souseda, než když se zloději dostanou k Pepovi někde v Horní Dolní.

Dalším takovým okruhem jsou občané určitého státu. Občany spojují společné tradice, jazyk, kultura (to samozřejmě i předchozí skupiny, ale tam se jednalo hlavně o citovou vazbu). Sociální inženýři se ale snaží popřít důležitost tradic, jazyka, kultury. Umíte si představit, že byste se stejným zápalem fandili na nějakém mezinárodním hokejovém utkání např. Kazachstáncům? Ne, protože vás s nimi nespojuje jazyk, tradice, kultura ani civilizace.

Civilizace i kultura se vztahují k celkovému způsobu života toho či onoho národa, civilizace je kultura ve velkém. Součástí obou jsou hodnoty, normy, instituce a způsoby myšlení, jimž po sobě jdoucí generace přisuzují primární důležitost. Sociální inženýři se nám snaží vsugerovat, že koexistovat vedle sebe mohou různé kultury. Což se v praxi ukazuje jako nesmysl. Proč s Vietnamci nemají Češi potíže? A to dokonce Vietnamci přichází z naprosto jiné kultury a civilizace. Je to kvůli tomu, že oni se snaží přizpůsobit a zapadnout do dané kultury. Nesnaží se ji přetvořit k obrazu svému.

A teď si představte, že všichni členové těchto okruhů by se nacházeli ve smrtelném nebezpečí. Koho byste zachránili jako prvního? Samozřejmě, že členy rodiny. Pak by následovali přátelé, sousedé, příslušníci státu, civilizace. Toto společné pojivo můžou jistí lidé zpřetrhat jenom za předpokladu, že svět uvrhnou do naprosté diktatury nebo anarchie.

Rakousko, Německo a Francie obviňují a spílají zemím z východní Evropy (tedy Česku, Slovensku, Polsku, atd.), že nechtějí přijímat imigranty. Takže vinni nejsou ti politici, kteří nejdříve svou hloupou a neodpovědnou a dnes už sebevražednou a destrukční politikou vytvořili uprchlickou krizi v Afghánistánu, Iráku, Sýrii, Libyi, rovníkové Africe. Ne, podle Západu jsme vinni my, protože si nechceme nechat rozvrátit země...

Takže si teď položte na misku vah, kdo je pro vás přednější. Většina občanů dá jasně přednost svým rodinám, přátelům, sousedům. Protože nejde o to, co bude teď. Jde o to, co bude za 20 - 30 let. A jak už známe ze zahraničí, nejvíce se radikalizuje právě 2. až 3. islámská generace.


Kdysi se lidé rozhodli postavit Babylonskou věž až do nebe, aby sebe oslavili a nebyli rozptýleni po celé zemi. Věž tedy byla vystavěna k slávě člověka nikoliv Boha. O něco podobného se snaží sociální inženýři i dnes. Bohužel pýcha a ego nikdy nic dobrého nepřinesly.

Aby sociální inženýři se svou globální humanizací zvítězili, museli by nejprve zlikvidovat všechny hokejové a fotbalové fanoušky :)Zdroje: http://www.independent.co.uk/news/uk/politics/radicalised-muslims-in-uk-more-likely-to-be-wellheeled-9754062.html

https://cdr.lib.unc.edu/indexablecontent/uuid:65b0a5f0-3ba1-4a2e-ab4a-0f7ac37ecc41
Autor: Lea Vojtekova | středa 2.9.2015 19:06 | karma článku: 43.10 | přečteno: 2860x

Další články blogera

Lea Vojtekova

Vrátit svět do normálu

Se vznikem nové strany Petra Robejška "Realisté" jsem poznamenala, že doufám, že on a jemu podobní politici vrátí svět do normálu. Dostala jsem ale otázku, co to vlastně "vrátit svět do normálu" znamená.

24.11.2016 v 18:56 | Karma článku: 41.17 | Přečteno: 1514 | Diskuse

Lea Vojtekova

Marxismus, neomarxismus a islám

Lidé si myslí, že nejprve byl marxismus a po něm přišel neomarxismus. Jenže co když to bylo naopak?

18.11.2016 v 13:16 | Karma článku: 40.16 | Přečteno: 2013 | Diskuse

Lea Vojtekova

Vtipné momenty amerických voleb

Dnes, 09. 11. 2016, zvítězil v amerických volbách Donald Trump. Všechny ty průzkumy, analýzy a další propagace byly naprosto k ničemu. Děkuji všem voličům Donalda Trumpa za velice vtipné a hezké ráno. Ne jenom ráno.

9.11.2016 v 17:46 | Karma článku: 43.11 | Přečteno: 2483 | Diskuse

Lea Vojtekova

Rozloučení s iDnes

Díky všem, ale odcházím na svůj vlastní blog. Aby mě někdo šikanoval kvůli nadpisu a tomu, že si dovolím oponovat editorovi MF DNES, to vážně nemám zapotřebí. Čekám, že i tento blog stáhnou do soukromých, ale rozloučit se musím.

29.10.2015 v 15:52 | Karma článku: 40.64 | Přečteno: 4697 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Lukáš Jadrný

Zemana by měl nahradit silný politik, ne akademické želé

Člověk, který má zkušenosti. Člověk, který má jasné názory a reflektuje současné domácí i mezinárodní problémy. Člověk s energií a charismatem. Existuje takový kandidát na prezidenta České republiky?

19.11.2017 v 15:49 | Karma článku: 11.45 | Přečteno: 268 | Diskuse

Ales Urban

Lepší ČSSD je možná, ale je potřeba změn

Všechno na světě je možné, pokud je k tomu vůle. Bohužel po volbách, které nedopadly příliš dobře, to zatím na nějakou snahu nevypadá.

19.11.2017 v 14:40 | Karma článku: 5.68 | Přečteno: 153 | Diskuse

Jiří Čumpelík

„Modlitba pro Martu,“ pro naše demokraty.

„Ať mír dál zůstává s touto krajinou,“ tyto slova patří především našim představitelům v NATO. Vzájemná pomoc dle článku 5 by měla být vázaná na předchozí schválení samostatných vojenských akcí členských států NATO.

19.11.2017 v 14:33 | Karma článku: 22.90 | Přečteno: 600 | Diskuse

Přemysl Čech

O tom, že kavárenští hodili pana Horáčka asi pro tentokrát přes palubu..

Milovník sázek a básník krásných písňových textů dostal 17.listopadu od bojovníků proti panu Zemanovi jasně naznačeno, že pokud vsadil na sebe, tak že pro teď nevsadil na "koně", který má podle nich soutěžit a vyhrát.

19.11.2017 v 12:39 | Karma článku: 30.06 | Přečteno: 990 | Diskuse

Jan Dvořák

Nová kniha M. Zemana nebude ležák, ale bestseller

Na Vánoční trh přichází nové dílo Miloše Zemana, jímž poněkolikáté oživuje tradici svého rovněž literárně nadaného předchůdce Zápotockého a jeho Rudé záře nad Kladnem či Barunky a další krásné literatury

19.11.2017 v 11:50 | Karma článku: 18.21 | Přečteno: 583 | Diskuse
Počet článků 127 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 9681

Mým největším koníčkem je čtení knih a k mým nejoblíbenějším autorům patří George Orwell, Stefan Zweig, Jaroslav Havlíček, Stephen King, Agatha Christie, Simona Monyová, Alfred Hitchcock nebo Henry Slesar. ,,To, co vidíš, nemusí být nutně to, co se děje" ,,Jednej tak, abys byl šťastný, ne aby ses šťastným jen zdál."

Email: stoparka@email.czNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.