Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

,,Míra nenávisti mě překvapila", říká učitelka o reakcích na výuku islámu

29. 10. 2015 12:26:00
Volně parafrázuji povzdech agilní paní učitelky, která chtěla děti poučit o islámu. Dokonce se děti musely klanět Alláhovi. Paní učitelka ale zůstala nepochopena a považte tu drzost, rodiče se dokonce rozčílili.

Nechci ani tak rozebírat paní učitelku a to, co udělala. Pro mě osobně je to za hranou, je to podobné, jako kdyby do třídy přišel člověk oblečený v uniformě SS a začal tam v rámci zpestření výuky hajlovat. Ale o tom již bylo napsáno dost, to v článku rozebírat nebudu. Co mě ale zarazilo, byl komentář editora MF DNES Petra Marečka.

Ten napsal: ,,Kdejaký Venca z Pohranova má názor na islám i na uprchlickou krizi prý ohrožující naši kulturu, stačí zalovit v anonymních internetových diskusích. Jistě, až vtrhnou do Polabí s kynžály, vypnou Prostřeno a Ordinace v růžové zahradě, Babovřesky s Kameňákem skončí v trezoru a Aleš Cibulka v burce.

Schytala to i osvícená kantorka za dobrý nápad. Mluví se o tom, že moudrou a vyspělou Evropu (ano tu, která vymyslela „konečné řešení“, SS, gulagy, cyklon B, komunismus a yperit) ohrožují fanatici středověkých pudů. A už se zase kastuje, jakmile se však začnou dělit lidé na více garnitur, rovnou bychom mohli už poklepávat na základní kámen další Osvětimi. Debatám však nelze uniknout, stačí letmé setkání se známými, nemluvě o posezení v putyce.

Nedávno kamarád brojil proti zoufalcům v Calais, kteří chtějí do Velké Británie, mluvil o třídění na uprchlíky před válkou a ekonomické migranty, kteří jen zneužívají „naivitu západu“. Přitom zapomněl, že on sám už čtyři roky pracuje a vydělává v Anglii, kterou ani nenapadne se ptát, proč nezůstal v Praze, kde bydlí. A v Nuslích se nebojuje."
Celý článek zde: http://hradec.idnes.cz/ucitelku-prekvapily-reakce-na-vyuku-islamu-ve-skole-fy8-/hradec-zpravy.aspx?c=A151029_2201621_hradec-zpravy_the


Proto bych si dovolila zareagovat na pana editora Marečka a jeho slova. Půjdu postupně:

1. Panu Marečkovi vadí, že kdejaký Venca z Pohranova má názor na islám i na uprchlickou krizi prý ohrožující naši kulturu. Takže Venca z Pohranova nemůže mít na islám názor? Na ten mohou mít názor jenom určití lidé? A kdo podle pana Marečka ten názor mít může, a kdo již ne? Ex-muslimové, kteří se vyjadřují negativně o islámu (tudíž o něm ví opravdu hodně) na něj taky nesmí mít názor? O nacismu nebo komunismu nesmí mít Venca z Pohranova názor taky? Proč ta nadřazenost?

2. Osvícená kantorka? Která děti nutí, aby si klekaly na podlahu a klaněly se Alláhovi? Co když děti byly křesťanského vyznání? Pan Mareček se snaží čtenářům podsouvat, jak špatná je Evropa, protože může za Hitlera a nacismus (mimochodem kolektivní vina jako hrom, ale na Evropany se to zřejmě používat může). Pan Mareček by se mohl poučit o tom, kdo například Hitlerovi poradil s "konečným řešením židovské otázky". Byl to islámský palestinský vůdce A
mín al-Husajní. Hitler dokonce dostat ocenění "čestný muslim".

3. Pan Mareček si povzdechl, že už se zase kastuje. No, mohl by jít poučit muslimy do azylových center, aby tedy nekastovali a neútočili na křesťany nebo homosexuály. Mohl by jít do evropských měst, ze kterých musí utíkat Židé, protože se bojí islámských útoků. Mohl by jít do Marseille a zkusit zjistit, proč tam dochází k tak vysoké kriminalitě. Mohl by se podívat do věznic ve Francii a dopátrat se, proč převážnou většinu tvoří muslimové. Atd.

4. Pan Mareček srovnává nelegální imigranty s lidmi z EU. Pokud vím, pořád jsme součástí EU, takže každý člověk v rámci EU může studovat nebo pracovat tam, kde chce. Jestliže ale chce člověk z EU studovat nebo pracovat např. v takové Austrálii, USA nebo Saúdské Arábii, musí splnit obrovské množství podmínek a mnoho z žadatelů je odmítnuto.

5. Pan Mareček se dále snaží hrát na strunu války. Jako že všichni uprchlíci jsou zbídačelí a zoufalí lidé. Hmm, když vidím ty zdravé silné kluky ve značkovém oblečení, jak se značkovým mobilem u ucha a za pokřiku "Alláh akbar" pochodují Evropou, moc mi to uprchlíky nepřipomíná. Když vidím a slyším, jak se chovají v azylových centrech (násilí, arogance, snaha o zavedení práva šaría, atd.), opět mi to uprchlíky nepřipomíná. Kromě toho ze Sýrie proudí jenom kolem 20% imigrantů. Zbytek je z naprosto jiných zemí.

6. A ještě mi to nedá, abych nereagovala na paní učitelku, která si v článku povzdechla, jak je v České republice hodně xenofobů a přestože u nás nejsou téměř žádní uprchlíci, lidé mají všeobecně strach... Milá paní učitelko, lidé nejsou blbí a dokáží si zjistit informace. Vidí, co se děje v okolních státech. Aby někdo zjistil, že nacismus je špatná ideologie, nemusel ho zažít na vlastní kůži? Dnes u nás nejsou téměř žádní nacisté, přesto je propagace nacismu zakázána. Zkuste se zamyslet, proč asi?

Myslela jsem si, že časy utopií se již skončily. Bohužel někteří opět propagují spíše své představy, které nadřazují realitě....


Zdroje: https://cs.wikipedia.org/wiki/Am%C3%ADn_al-Husajn%C3%AD

http://www.frontpagemag.com/point/214086/french-city-40-muslim-population-most-dangerous-daniel-greenfield

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/70-procent-veznu-jsou-muslimove-i-kdyz-je-jich-v-zemi-jen-10-procent-Vitejte-ve-Francii-395435

http://zpravy.idnes.cz/homosexualove-v-uprchlickych-taborech-v-nemecku-f63-/zahranicni.aspx?c=A151026_144255_zahranicni_ert

https://www.youtube.com/watch?v=3p4_OXUGc2s

http://www.konzervativnyvyber.sk/nemecky-raj-pre-imigrantov-sa-meni-na-peklo-pre-nemcov/18562/

http://www.konzervativnyvyber.sk/proimigracna-propaganda-sa-zrutila-4-z-5-imigrantov-nie-su-zo-syrie/16967/

Autor: Lea Vojtekova | čtvrtek 29.10.2015 12:26 | karma článku: 45.24 | přečteno: 5692x

Další články blogera

Lea Vojtekova

Vrátit svět do normálu

Se vznikem nové strany Petra Robejška "Realisté" jsem poznamenala, že doufám, že on a jemu podobní politici vrátí svět do normálu. Dostala jsem ale otázku, co to vlastně "vrátit svět do normálu" znamená.

24.11.2016 v 18:56 | Karma článku: 41.17 | Přečteno: 1514 | Diskuse

Lea Vojtekova

Marxismus, neomarxismus a islám

Lidé si myslí, že nejprve byl marxismus a po něm přišel neomarxismus. Jenže co když to bylo naopak?

18.11.2016 v 13:16 | Karma článku: 40.16 | Přečteno: 2013 | Diskuse

Lea Vojtekova

Vtipné momenty amerických voleb

Dnes, 09. 11. 2016, zvítězil v amerických volbách Donald Trump. Všechny ty průzkumy, analýzy a další propagace byly naprosto k ničemu. Děkuji všem voličům Donalda Trumpa za velice vtipné a hezké ráno. Ne jenom ráno.

9.11.2016 v 17:46 | Karma článku: 43.11 | Přečteno: 2483 | Diskuse

Lea Vojtekova

Rozloučení s iDnes

Díky všem, ale odcházím na svůj vlastní blog. Aby mě někdo šikanoval kvůli nadpisu a tomu, že si dovolím oponovat editorovi MF DNES, to vážně nemám zapotřebí. Čekám, že i tento blog stáhnou do soukromých, ale rozloučit se musím.

29.10.2015 v 15:52 | Karma článku: 40.64 | Přečteno: 4697 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Lukáš Jadrný

Zemana by měl nahradit silný politik, ne akademické želé

Člověk, který má zkušenosti. Člověk, který má jasné názory a reflektuje současné domácí i mezinárodní problémy. Člověk s energií a charismatem. Existuje takový kandidát na prezidenta České republiky?

19.11.2017 v 15:49 | Karma článku: 11.45 | Přečteno: 343 | Diskuse

Ales Urban

Lepší ČSSD je možná, ale je potřeba změn

Všechno na světě je možné, pokud je k tomu vůle. Bohužel po volbách, které nedopadly příliš dobře, to zatím na nějakou snahu nevypadá.

19.11.2017 v 14:40 | Karma článku: 5.68 | Přečteno: 170 | Diskuse

Jiří Čumpelík

„Modlitba pro Martu,“ pro naše demokraty.

„Ať mír dál zůstává s touto krajinou,“ tyto slova patří především našim představitelům v NATO. Vzájemná pomoc dle článku 5 by měla být vázaná na předchozí schválení samostatných vojenských akcí členských států NATO.

19.11.2017 v 14:33 | Karma článku: 22.90 | Přečteno: 632 | Diskuse

Přemysl Čech

O tom, že kavárenští hodili pana Horáčka asi pro tentokrát přes palubu..

Milovník sázek a básník krásných písňových textů dostal 17.listopadu od bojovníků proti panu Zemanovi jasně naznačeno, že pokud vsadil na sebe, tak že pro teď nevsadil na "koně", který má podle nich soutěžit a vyhrát.

19.11.2017 v 12:39 | Karma článku: 30.06 | Přečteno: 1010 | Diskuse

Jan Dvořák

Nová kniha M. Zemana nebude ležák, ale bestseller

Na Vánoční trh přichází nové dílo Miloše Zemana, jímž poněkolikáté oživuje tradici svého rovněž literárně nadaného předchůdce Zápotockého a jeho Rudé záře nad Kladnem či Barunky a další krásné literatury

19.11.2017 v 11:50 | Karma článku: 18.21 | Přečteno: 591 | Diskuse
Počet článků 127 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 9681

Mým největším koníčkem je čtení knih a k mým nejoblíbenějším autorům patří George Orwell, Stefan Zweig, Jaroslav Havlíček, Stephen King, Agatha Christie, Simona Monyová, Alfred Hitchcock nebo Henry Slesar. ,,To, co vidíš, nemusí být nutně to, co se děje" ,,Jednej tak, abys byl šťastný, ne aby ses šťastným jen zdál."

Email: stoparka@email.czNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.